Slávka predstavila domáci klip k energickej novinke V nás    

Na svete je druhý klip k novému albumu Slávky Tkáčovej „Odznova“. Energickú novinku „V nás“ ním predstavuje formou tzv. domáceho videa, ktoré vzniklo v Lisabone. Skladbou reaguje aj na súčasnú svetovú krízu spojenú s ochorením COVID-19 a pozýva rozhodnúť sa pre šťastie napriek okolnostiam.

Neprežívame najlepšie obdobie, to je pravda. No práve preto sa chcem spolu s fanúšikmi vrátiť späť do tých svetlejších dní. A to priamo do Lisabonu, kde vznikol tento jednoduchý klip,“ približuje Slávka. Temperamentná interpretka, ktorá pochádza z Bardejova, ho natočila mobilom a piesňou chce povzbudiť ľudí k hľadaniu radosti a pozitívnemu mysleniu bez ohľadu na skúšky, ktorým sme vystavení. „Nebojím sa povedať, že aj teraz môžeme byť šťastní! Stačí sa pre šťastie rozhodnúť a ak je a bolo v našom srdci naozaj, nie je závislé od okolností. Všetko je v nás!“ odkrýva podstatu textu. Ten síce napísala a hudbu k nemu zložila ešte vlani, ale v tomto období podľa nej naberá ešte hlbší význam.

Po úspešnom singli „Na-na-ná“, ktorý do rotácie nasadilo aj Rádio Slovensko, autorka klipom uvádza do života druhú skladbu zo svojho druhého albumu „Odznova“. Ten kvalitne zhmotňuje Slávkin hudobný názor, v ktorom popri využití nových moderných prvkov stále prevláda akustický zvuk.

V piesni „V nás“ Slávku doprevádzajú Daniel Špiner (klavír / známy z pôsobenia s Katkou Knechtovou, No Name či Simou Martausovou), Branislav Kociov (akustická a elektrická gitara / Katka Knechtová, Kristína), Juraj Raši (bicie nástroje / Tibor Feledi Kairos Quintet, Valér Miko Trio) a Michal Šelep (basová gitara / Zuzana Mikulcová, Peter Lipa), ktorý stojí aj za programmingom a aranžmánmi. Vokálmi do piesne prispela speváčka Dominika Debnárová či Slávkina sestra Lenka Tkáčová. Pieseň nahrali a zmastrovali v štúdiu Mateja Skubíka – Tatras Music Studio.

Zverejnený klip zachytáva autentické momenty trojmesačného pobytu Slávky v portugalskom Lisabone od januára do marca tohto roku, čím zdôrazňuje jej snahu zamerať sa na bežné každodenné ľudské radosti. Finálne ho zostrihali v Moovie.

Slávka Tkáčová odštartovala svoju hudobnú cestu po víťazstve v celoslovenskom súťažnom projekte Gospeltalent v roku 2013 (jeho prvou víťazkou bola Sima Martausová). V decembri 2016 vydala debutový album Je čas, ku ktorému pridala dva single „Stále viac“ a „Na-na-ná“. Druhý umiestnila na svoj druhý album „Odznova“, ktorý uviedla do života v decembri minulého roka. Klip k nemu obsahuje zábery z úspešného akustického turné, ktoré Slávka absolvovala na jar 2018. Pochádza z Bardejova, má piatich súrodencov a je študentkou Univerzity Komenského Bratislave.

 

 

Autor foto: Martin Novák