Dojemný sesterský klip: Slávka v novinke ukazuje anjelov v ľudskej podobe

Bratislava, 18. november 2021Klip k hudobnej novinke speváčky, hudobníčky a autorky Slávky Tkáčovej prekvapí. Hlboké vyznanie piesne „Anjel strážny“, ktorá je súčasťou albumu „Odznova“, ponúka úspešný príbeh troch sestier a krásu medziľudských vzťahov v dobe skúšok a napätia. Skladba zároveň zdôrazňuje úprimnú radosť a vďačnosť, ktorými je Slávkina tvorba povestná. 
V živote je to pekne vymyslené, že každý má svojho strážneho anjela. Občas však dostaneme možnosť mať pri sebe nielen toho jedného, ktorého nevidíme, ale aj viacerých v ľudskej podobe. S takými sa dokážeme rozprávať, vzájomne sa povzbudzovať, spolu plakať aj sa smiať a tešiť sa zo všetkého, čo máme,“ približuje Slávka Tkáčová novinku s tým, že skladba je o jej dvoch sestrách Lenke a Danke. „V piesni ich prirovnávam k anjelovi, ktorý stráži. Verím, že nie som jediná, ktorá má v sestrách takýchto anjelov strážnych,“ odkrýva Slávka podstatu textu, ktorého je spolu s hudbou autorkou.
Klip, ktorý vznikol v oravskej prírode, citlivo zachytáva dojemnú emóciu sesterskej lásky a vzájomnej opory. Za jeho výrobou stojí štúdio Peter’s Touch. Pieseň je celkovo intímnou hudobnou výpoveďou o tom, že každý človek si zaslúži mať strážnych anjelov v ľuďoch, vďaka ktorým tu nebude sám. Silne emotívnu atmosféru umocňuje fakt, že vokálmi do piesne prispeli práve Slávkine sestry Lenka Tkáčová a Danka Tomajková.

V skladbe „Anjel strážny“ Slávku doprevádzajú Daniel Špiner (klavír / známy z pôsobenia s Katkou Knechtovou, No Name či Simou Martausovou), Branislav Kociov (akustická a elektrická gitara / Katka Knechtová, Kristína), Juraj Raši (bicie nástroje / Tibor Feledi Kairos Quintet, Valér Miko Trio) a Michal Šelep (basová gitara / Zuzana Mikulcová, Peter Lipa), ktorý stojí aj za programmingom a aranžmánmi. Pieseň nahrali a zmastrovali v štúdiu Mateja Skubíka – Tatras Music Studio.

Slávka Tkáčová odštartovala svoju hudobnú cestu po víťazstve v celoslovenskom súťažnom projekte Gospeltalent v roku 2013 (jeho prvou víťazkou bola Sima Martausová). V decembri 2016 vydala debutový album Je čas, ku ktorému pridala dva single „Stále viac“ a „Na-na-ná“. Druhý je súčasťou albumu „Odznova“ a klip k nemu obsahuje zábery z úspešného akustického turné, ktoré Slávka absolvovala na jar 2018. Na albume je aj energická skladba „V nás“, ku ktorej Slávka predstavila domáci klip z Lisabonu. Pochádza z Bardejova a má piatich súrodencov.